Barion Pixel

Utólag szeretnéd kitölteni a babanaplót? Így kezdj hozzá!

Nemrég érkezett egy kérdés azzal kapcsolatban, hogy meddig érdemes elkezdeni a Névre szóló babanapló kitöltését. Utólag is ki lehet-e tölteni, vagy van esetleg olyan, amikor már túl késő nekiállni a napló írásnak?

Röviden: A babanapló írást sosem késő elkezdeni!

Most hoztam is néhány tippet, amik különösen hasznosak lesznek Neked, ha Te is utólag kezdenéd el kitölteni.

De miért is olyan különleges a Névre szóló babanapló?

A Névre szóló babanaplóban a várandósságtól kezdve kisbabád 5 éves koráig gyűjtheted a legszebb pillanatokat és a legfontosabb mérföldköveket, hogy a babaévek emlékeit 30 év múlva is olyan könnyen fel tudjátok majd eleveníteni, mintha csak tegnap történtek volna.

Az igazi különlegessége abban rejlik, hogy 21 különböző színű, igényes, minőségi borító közül választhatsz, ami nemcsak gyönyörű, de időtálló is. És a legjobb benne, hogy gyermeked neve olyan formában kerül a borítóra, ahogyan csak te szeretnéd. Éppen ezért minden babanapló egyedi és megismételhetetlen, akár csak kisbabád.

Alapvetően azért a babanaplóra igaz, hogy érdemes minél előbb nekilátni a kitöltésnek, hiszen annál könnyebb felidézni az eseményeket, minél frissebbek az élmények. Pont emiatt is mondom mindig azt, hogy folyamatában célszerű tölteni, így egyrészt mindenre pontosan emlékszünk, másrészt minden kérdésre és minden fejezetre bőven jut idő. Mivel már a várandóssággal kapcsolatban is vannak benne feljegyezhető emlékek, én azt javaslom, hogy ha van rá lehetőséged, kezdd el már a babavárás időszaka alatt vezetni.

Persze az sem egy lehetetlen küldetés, hogy utólag töltsük ki (akár több évre visszamenőleg), feltéve, ha van hozzá segítségünk. Nekem is vannak olyan részek, amik korábban kimaradtak a lányok naplójából, és most, hogy már picivel több szabadidőm van, utólag próbálom összemazsolázni az infókat.

A lényeg: Hogyan állj neki, ha utólag töltenéd ki a babanaplót?

1. ELŐ A FELVÉTELEKKEL

Első körben én azt tanácsolnám, hogy vedd elő a telefonod és böngészd végig a fotókat és a videókat. Ha Te is olyan anyuka vagy, aki naponta több felvételt is készít a gyerkőcéről, akkor innen nagyon sok infót ki fogsz tudni gyűjteni. Például, hogy mikor fordult meg először a babád, vagy mikor ült fel először, mikor tette meg az első lépéseit.

2. KÖZÖS (MESSENGER) BESZÉLGETÉSEK

Ezután jöhetnek a közös Messenger (vagy bármilyen más platformon futó) beszélgetések a családdal és a barátnőkkel. Mi a mai napig elég sok mindent ezekben a csoportokban tárgyalunk ki, és ott küldjük a fotókat is a lányokról, úgyhogy nekünk szerintem csak ezekből meg lehetne tölteni egy teljes babanaplót.

3. KISKÖNYV, STÁTUSZVIZSGÁLAT

A 3. tippem pedig az egészségügyi kiskönyv és a státuszvizsgálatok során kapott papírok átbogarászása. Ha a védőnőd és a gyerekorvos ezeket pontosan vezette, akkor a növekedéssel, súlygyarapodással, fejlődéssel kapcsolatos infók onnan is szépen összeszedhetők.

Akár már a babavárás időszaka alatt elkezded vezetni, akár kisbabád születésekor állsz neki, vagy esetleg csak hónapokkal később, egy biztos: elkésni nem tudsz vele. Bármikor állsz is neki, egy olyan életre szóló ajándékkal tudod majd megajándékozni gyermeked, ami az idő előrehaladtával egyre értékesebb, hiszen az igazi örökség, amit nekik adhatunk, az emlék.

0
    0
    KOSÁR
    A kosár üres.IRÁNY A SHOP